#

Геоінформаційна система збору, аналізу і візуалізації цінових показників ринку нерухомості України

Про систему

Система розпочала свою історію з 2017 року та була створена для збору, зберігання, аналізу і графічної візуалізації просторових даних та даних про фізичні, вартісні, інші характеристики об’єктів які експонуються в оголошеннях про продаж та оренду нерухомості.

Система забезпечує:

  • в автоматичному режимі та із періодичністю – раз на місяць формування та оновлення бази геопросторових даних шляхом завантаження інформації про фізичні, географічні та цінові характеристики більше ніж 800 тисяч об’єктів нерухомості;
  • автоматичне очищення дублікатів, екстремумів, недостовірної інформації («статистичного шуму»), геокодування вибірки та розподіл даних за географією, сегментами, типами та класами нерухомості, групування об’єктів за площею;
  • занесення об’єктів на мапу геопорталу та, відповідно, приєднання до зон ціноутворення;
#

ГІС «Увекон» – єдина в Україні автоматизована система геопросторового, математико-статистичного моделювання поведінки ринку нерухомості в усіх його сегментах та в будь-якій географічній одиниці країни. Завдяки застосуванню технології Big data в системі повністю автоматизовано процес аналізу великих обсягів даних із численних різноформатних джерел інформації. Постійне вдосконалення системи верифікації вхідних даних забезпечує їхню релевантність та високу точність.
Накопичення в базі даних про пропозиції продажу та оренди об’єктів нерухомості здійснюється щомісячно, починаючи з січня 2018 року. ГІС «Увекон» містить найбільший в Україні масив таких даних, що дозволяє застосовувати їх для аналізу ретроспективних періодів та в динаміці у часі. Ємність бази даних – понад 45 мільйонів об'єктів нерухомості.

ГІС «Увекон» перша і поки ще єдина система в Україні яка містить Модель автоматичної оцінки нерухомості AVM (Automated Valuation Model), алгоритм роботи якої побудований відповідно до міжнародних стандартів оцінки. AVM – широко вживаний в країнах Америки та Європи інструмент для оцінки нерухомості з метою оподаткування, банківських портфелів, великих масивів об’єктів і т.і
Інструментарій та інтерактивні сервіси ГІС «Увекон» починаючи з 2018 року і по теперішній час широко застосовуються фахівцями Національного банку України при проведенні ревізійних та камеральних перевірок банківських установ.
Державні та більшість комерційних банків на постійній основі є користувачами інструментарію ГІС «Увекон» застосовуючи їх у власних скорингових моделях, при переоцінці та верифікації портфелів, здійсненні аналізу ринку нерухомості.
Можливість отримати за допомогою ГІС «Увекон» ретроспективну інформацію про стан ринку нерухомості та скористатися базою даних про об’єкти які експонувалися в попередні періоди використовується науково-дослідними інститутами судових експертиз при МВС України та МінЮст України, Національною поліцією, органами НАБУ, прокуратури, СБУ та іншими для формування доказової бази та проведення судових експертиз.
Серед аудиторських компаній, у т.ч. «великої четвірки», страхових та фінансових компаній, суб’єктів оціночної діяльності та ріелторів широким попитом користується практика застосування моделі автоматизованої оцінки засобами ГІС «Увекон» та інтерактивних інструментів аналізу ринку нерухомості.
У 2020 році експертам Світового банку та TeGOVa (Європейська асоціація оцінювачів) модель та алгоритми роботи ГІС «Увекон» були запропоновані у якості зразка при створенні Єдиної бази звітів про оцінку майна згідно вимог Податкового кодексу України.

СП «УВЕКОН» прийняла активну участь в реалізації програми «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації», впроваджену Законом України №7198. Показники, розраховані ГІС «Увекон», були широко використані в розробці відповідної методики.

Наразі фахівцями компанії проводяться активні консультації з експертом Технічної допомоги Мінфіну США Люісом Алленом щодо архітектури, функціоналу ГІС «Увекон» та перспектив застосування її можливостей та бази даних в окремих питаннях післявоєнної відбудови України.